понеділок, 23 травня 2016 р.

Цікава поїздка у Львівський університет


У п’ятницю, 20 травня 2016 року, учні 5-го(9) та 6-го(10) класів мали цікаву поїздку у Львівський національний університет імені Івана Франка. Гімназисти побували на вечорі авторського слова Анатолія Паламаренка, народного артиста України. Діти почули уривки з творів видатних українських поетів у виконанні гумориста, поспілкувалися з ним.

  А потім учні походили коридорами університету, побували в аудиторіях і, можливо, хтось уже уявив себе студентом цього престижного вузу. 





 

День вишиванки

У четвер, 19 травня 2016 року, в НВК відзначили День вишиванки. Учні одягли свої улюблені вишиті сорочки, а на великій перерві вишикувались на шкільному  подвір’ї і виконали Державний Гімн України. Леся Ярославівна Фурко у своєму слові підкреслила важливу роль вишиванки у житті українців як оберегу  та генетичного коду нації.



понеділок, 16 травня 2016 р.

У жорнах репресій

У понеділок, 16 травня 2016 року, члени секції «Літописець» клубу «Ми – українці» провели тематичну інформхвилину «У жорнах репресій», присвячену вшануванню пам’яті жертв політичних репресій. Згадали всіх, знищених комуністичним режимом, і висловили надію на те, щоб в історії народів таке ніколи не повторювалось. Після хвилини мовчання гімназисти запалили свічки скорботи біля меморіальної дошки на стіні колишньої катівні НКВС у Буську по вул. Петрушевича і змовили молитву за упокій замордованих українців.


неділя, 15 травня 2016 р.

Дивосвіт Франкових казок "За добро добром плати"

         У четвер, 12 травня 2016 року, учні 2-А (6) класу разом із вчителем української мови та літератури  Фурко Лесею Ярославівною  запросили вчителів та учнів НВК у дивосвіт Франкових казок, присвяченому 160-річчю від дня народження  Великого Каменяра.  
       Як відомо, сам письменник знав безліч народних казок, байок, пісень про тварин і залюбки розповідав їх своїм дітям. Пізніше за порадою дружини Ольги всі казки про тварин Іван Франко об'єднав під одним заголовком «Коли ще звірі говорили». Герої цих творів – хитра Лисичка, хижий Вовк, мудрий Їжак – є носіями певних людських якостей, а самі казки під вигадкою криють у собі велику життєву правду. Вони вчать чесноти, справедливості, чуйності.
        Захід розпочали ведучі (Василина Мушинська та Марічка Шпирка), які коротко розповіли присутнім про історію створення збірки казок; зазначили, що справжньою казкою  у дитинстві для Івана Франка були татова кузня та мамина пісня. Розповідь ведучих супроводжувалася мультимедійною презентацією. Глядачі мали змогу переглянути сімейні світлини письменника, порівняти форзаци збірки казок «Коли ще звірі говорили» першого видання (1903 р.) та сучасного (2006 р.), а також насолодитися майстерною грою юних акторів. Учасники заходу інсценізували уривки з казок «Старе добро забувається», «Три міхи хитрощів», «Війна між Псом і Вовком», поєднані головною думкою: добро потрібно завжди пам’ятати.
          Дійові особи казки «Старе добро забувається» відтворили суперечку між Вовком (Вікторія Кравченко) та чоловіком (Роман Красіцький) про те, чи варто пам’ятати старе добро. Вовк намагався з'їсти чоловіка, незважаючи на те, що той урятував його від мисливця (Дем'ян Петришин). Чоловік просив розсудити  Кобилу-матусю (Роксана Жмур), але та підтримала Вовка. І лише Лисичка (Марта Рутецька) допомогла чоловікові, за те отримала від нього подяку – мішок курей.







   У наступній інсценізації (казка «Три міхи хитрощів») присутні побачили, як Лисичка (Анастасія Гачкевич) намовила Їжачка (Тетяна Барак) піти до господарського саду  нарвати винограду. Несподівано вона потрапила у капкан, але Їжачок не розгубився і врятував Лисичку від господаря (Андрій Кульчицький). У знак подяки Лисичка подарувала Їжачку кошик соковитих яблук.




          Інсценізація казки «Війна між Псом і Вовком» передала, як дружба між Псом Гривком (Захар Орищак) та Вовком (Максим Фурко) переросла в запеклу ворожнечу. Пес не захотів нанести шкоди господарю, і за це Вовк оголосив йому битву на поляні біля дуба. На допомогу Гривкові прийшов Кіт Мурко (Василина Мушинська). Військо  Вовка (Ведмідь Бурмило – Маркіян Гречух, Лисиця – Діана Грещук, Кабан – Діана Кім), тільки почувши барабанний стук, швидко втекло з поля бою. Перемогла справжня дружба між Псом та Котом.




          На заході прозвучали пісні «Запроси до казки», «Мої казки», «Казка дитинства» у виконанні учнів початкової школи (4-й клас, класовод – Петрик Оксана Іванівна).

          
 Захід швидко та непомітно завершився, а атмосфера чудової казки ще довго панувала серед глядачів. Із завершальним словом звернулася до всіх присутніх директор НВК Ольга Степанівна Антонишин, яка зазначила, що сам Іван Франко був також гімназистом і завдяки своїй титанічній праці та любові до книжок зумів стати не лише поліглотом, а й багатогранною особистістю. Ольга Степанівна закликала дітей багато читати, адже книги, як писав Іван Франко, - «морська глибина», і  лише уважний читач, «хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить». Бажаємо кожному читачеві знайти ці перли і запам'ятати їхню значимість.


























Вечір шкільних друзів

                                       Хай зустріч друзів і знайомих нагадає,
                                       Ніде так затишно і добре не буває,
                                       Як в ріднім місті й рідній нашій школі
                                       Не забувайте, любі друзі, це ніколи!

  Сьомого травня пролунав шкільний дзвінок  для випускників різних поколінь і запросив пригадати прекрасні безтурботні роки дитинства і юності. Учні НВК подарували усім, хто завітав у цей вечір у рідну школу концертну програму.
  Вели вечір Настя Новосад (5(9) кл.) та Микола Павлик (3(7) кл.). Прозвучали пісні у майстерному виконанні Христини Тихоліз (4(8)кл.), Софії Вороновської, Наталії Грабовської 6(10) кл.), Вікторії Кріси, Вікторії Горин (3(7) кл.), Марти Іськів 7(11)кл.), Наталії Красіцької (4 д/г кл.), Марти Рутецької та  Анастасії Гачкевич (2-А(6) кл.). Дівчата співали про школу і перше шкільне кохання, про учительство і материнську турботу, про рідний край  і любов до отчої землі.
 Людмила Михайлівна Юрко, заступник директора з НВР, привітала гостей свята і запевнила, що учителі завжди раді зустрічі зі своїми колишніми учнями.  
 Мультимедійну презентацію «Гімназисти живуть цікаво» прокоментували заступник директора з ВР Леся Ярославівна Фурко і педагог-організатор Світлана Вахтангівна Мащак, і запросили випускників поділитися своїми життєвими успіхами.
 Виступили випускники Олексій Палинський, Ростислав Вірста, Наталія Почапська, Олексій Мащак, Євген Туркевич, Тетяна Клим, Олесандр Кіреєв,  Юлія Бородійчук. Хтось з них закінчив школу 8 чи 10 років тому, хтось 20-ть, а хтось залишив школу тільки рік тому, проте усі вони висловили вдячність своїм учителям за знання і турботу і запевнили сьогоднішніх учнів, що дуже важливо мати певний багаж знань, коли вирушаєш за шкільний поріг, у доросле життя.
 Олексій Палинський захоплюється ударними інструментами, навчається у Львівській приватній школі SFive Drums, професійно виконав соло на барабанах як музичний подарунок випускникам.
 Олексій Мащак підкреслив, що від успіхів кожного з нас залежить успіх держави. Тому бажав усім оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів.









Прибирання солдатських могил


Учні НВК 5 травня провели повторне весняне прибирання території біля Вічного вогню на міському кладовищі. Діти почистили від минулорічної трави і бур’яну солдатські могили, помили плитку і меморіальну дошку, позамітали доріжки.






четвер, 5 травня 2016 р.

І знову перемога!

      Минулого тижня Головним управлінням Національної поліції у Львівській області було підведено підсумки ІІІ етапу Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу "Молоде покоління за безпеку дорожнього руху" та названо переможців у різних номінаціях і вікових категоріях. У номінації "Твори декоративно-прикладного мистецтва (третя вікова категорія) переможцем стала учениця НВК "Буська ЗОШ І ст. - гімназія-інтернат ім. Є. Петрушевича" Митко Роксолана (І місце), яка представила на конкурс дитячу м’яку розвиваючу книжку "Капітошка у Країні правил дорожнього руху". Книжечка, виготовлена технікою "фільцювання" (сухе валяння), викликала неабиякий інтерес у дітей та їх наставників. Про це свідчать урок-подорож, який провела Галина Павлівна Чеховська у 2 догімназійному класі Буської гімназії, та практичне заняття, що організувала Галина Романівна Лемішко (старший інспектор управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Львівській області) в одному з львівських садочків.

     Дитяча м’яка розвиваюча книга "Капітошка у Країні правил дорожнього руху" є справжньою скарбничкою знань, які дитина відкриває для себе під час спілкування з нею. Вона захоплює малечу своєю незвичайною конструкцією та фактурою (сторінки книги виготовлені з фетру та новозеландської вовни), розмаїттям кольорів та яскравими образами. Кумедні та водночас реальні зображення Капітошки-пішохода і Світлофорика викликають цікавість, почуття подиву та живий інтерес до процесу пізнання правил дорожнього руху. Засвоїти їх допомагають дітям і написана Роксоланою власна казочка, і рядки з літературних творів П. Скунця "Світлофор", В. Паронова "Підземний перехід", В. Прушковської "Вчися транспорт обійти".

     Сподіваємось, що книга "Капітошка у Країні правил дорожнього руху", виготовлена власноруч Митко Роксоланою (керівник О.І. Пінчаковська), стане потужним засобом у формуванні пізнавальних інтересів дітей та буде відзначена і на IV етапі Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу "Молоде покоління за безпеку руху".

Вистояли на Майдані - переможемо у війні!

Сьогодні, 21 листопада 2024 року,відзначили День Гідності і Свободи. Учні 9-го та 10-б класів провели відкрите засідання клубу "Ми - ук...